Často kladené dotazy

Základní dotazy
 • Jak probíhá poptávka a platba?

  Poptávka probíhá nezavázně prostřednictvím formuláře na mých stránkách, telefonicky nebo při osobním setkání. Detailně probereme veškeré detaily Vaší poptávky a domluvíme cenu. Při platbě praktikuji 50% z ceny předem jakožto zálohu, zbylých 50% platby probíhá po odevzdání poptávky. Při bližší domluvě je možné praktikovat platbu na splátky (nutno 50% zálohy), nebo jednorázově.

 • Každá poptávka má automaticky tří měsíční aktivní podporu na jakékoli základní problémy týkající se funkcí a obsahu poptávky. Jakékoli další problémy jako jsou například: Instalace systému, nastavení, nevhodný či špatně nastavený webhosting a další už jsou pouze na domluvě a za případný příplatek. Podpora se samozřejmě týká pouze legálně zpracovaných projektů. Máte-li tedy např. leaknout verzi, kopii nebo zkrátka jen nemáte licenční klíč k systému, automaticky ztrácíte nárok na jakoukoliv podporu, pojištění i nápravu případné nefunkčnosti z důvodu pirátství a užívání nelegální kopie. S nelegální kopií nelze zaručit stabilní fungování díky možnosti zajištění autorem. Zároveň toto řešení nepodporuji a proto dojde-li ke zjištění této skutečnosti, vyhrazuji si právo spolupráci kdykoli ukončit bez nároku na jakékoli další úpravy, opravy či vrácení jakékoli již uhrazené částky.

 • Zálohy jsem začal praktikovat nedávno a to z jednoho hlavního důvodu. Lidé zkrátka nechtějí a nehodlají platit za věci, které sami žádají a i přesto, že se jim výsledný projekt líbí a chtějí ho, nezaplatí za něj. Já tedy kvůli těmto lidem ztrácím čas, který bych mohl investovat do lidí, kteří by za něj byli ochotní zaplatit a potřebují mé služby více než tito lidé.

 • Záloha pokryje základní časové náklady pro zpracování a vývoj. Samozřejmě se záloha zároveň dělí mezi další externisty jakýmiž jsou např. grafici, kódeři, specialisti anebo video tvůrci. Část ze zálohy přijde na výlohy externistů, jsou-li pro práci potřební. Záloha určitě vratná je, avšak je nutno počítat s již využitými financemi. V případě vrácení Vám tedy bude vrácen zbylý finanční obnos, který do nýnější chvíle nebyl využit. Zároveň obdržíte aktuální verzi provedené práce bez jakéhokoli zásahu a změn. Znamená to tedy, že obdržíte práci v hodnotě využitých financí a projekt, vč. zbylého finančího obnosu Vám bude vrácen. Maximální zbylý finanční obnos k vrácení je 4.000kč. Je-li zbylý finanční obnos vyšší, obdržíte úpravy do výše maximální hodnoty k vrácení, anebo přeplatek zanikne a Vám bude vrácena maximální hodnota. Důvod omezení limitu pro vrácení je ten, že peníze v rámci projektu nejsou udržovány v jednom místě a v případě přerozdělení jsou finance okamžitě poskytnuty externistům bez možnosti návratu. Práci ze strany externistů v rámci ceny obdržíte v rámci projektu, samozřejmě.

 • Doba zpracování je různá a především individuální. Za každé situace se snažím Vaší poptávce dát ten nejvyšší komfort, který je možný a vždy se na době zpracování domluvíme dle Vaší potřeby a mých možností.

Cenové dotazy
 • Poptávky jsou různé, mají různé obsahy a požadavky, je tedy těžké říct kolik by Vás mohla vyjít právě Vaše poptávka a tak je ideální zaslat nezávaznou poptávku a domluvit se. Cena je vždy individuální podle požadavků, nicméně je vždy vyšší nebo stejná jako ceny uvedené v části "Ceník" kde je uvedená základní taxa.

 • Vážím si své práce, svých klientů, ale i svého času a do poptávek investuji opravdu spoustu času a úsilí jak při domluvě, tak i při zpracování poptávky. Každopádně si nemyslím, že jsou mé ceny vysoké, protože základní ceny na dnešním trhu se pohybují mnohem výše, než ty mé.

 • Kolikrát se opravdu najdou případy, kdy se jedná jen o maličkosti a je tedy neprofesionální dávat několikanásobně vyšší cenu. V tomto případě jsou tedy ceny individuální, ale tato varianta je pouze u případů, kdy se opravdu jedná o maličkosti z mého pohledu, nikoli pohledu klienta. Pokud tedy usoudím, že je cena minimálně stejně vysoká jako má základní, budu jí dle toho účtovat.

Jiné dotazy
 • V nabídce je prakticky všechno, od základních blogů, až po větší e-shopové stránky. Samozřejmostí jsou i obyčejné grafické návrhy stránek, pouhé doplňkové funkce webu, grafické loga, marketing a kampaně a mnohé další.

 • Samozřejmě se nejvíce rád věnuji webovým stránkám, ale kam mě vítr zavane, tak tam půjdu. Od webových stránek už jsem se dostal i k různým linuxovým věcem jako je správa virtuálních serverů, vývoj pluginů a modulů pro různé herní servery, a spoustu dalších. Každopádně se nejvíce zaobírám webovými stránkami, které mě nejvíce baví a v jejich směru se věnuji jakémukoli oboru, ať už se jedná o portfolia, soukromé, firemní, osobní nebo jiné stránky.

Nenašli jste to co Vás zajímá? Zeptejte se